Përmbytje në Francë, treni del nga shinat, plagosen 7 persona

Publikuar tek: bota, më 08:38 13-06-2018 Përmbytje në Francë, treni del nga shinat, plagosen 7 persona

Shtatë persona u plagosën pasi një tren periferik i Parisit u përmbys si rezultat i një rrëshqitjeje të thellë të shkaktuar nga reshjet e shumta të shiut të rëna gjarë orëve të fundit.

Për fat të mirë, janë vetëm shtatë të plagosur të cilët po trajtohen në spital “, tha ministri francez i transportit Elisabeth Borne për radio Franceinfo.

Incidenti ndodhi të martën në mes të rrethinave jugperëndimore të Parisit, St-Remy-les-Chevreuse dhe Orsay. Sipas një zëdhënësi të operatorit të transportit të Parisit, treni u përmbys pas reshjeve intensive që dobësuan argjinaturën pak pas orës 05:00 me orën lokale.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011865854263306
array(1) { ["section"]=> string(66) "permbytje-ne-france-treni-del-nga-shinat-plagosen-7-persona-124181" }