Përmbytjet, 80 familje të evakuuara, si paraqitet situata sot

Publikuar tek: aktualitet, më 09:38 05-02-2018 Përmbytjet, 80 familje të evakuuara, si paraqitet situata sot

Situata vijon të mbetet ende problematike në Qarkun e Vlorës dhe Fierit për shkak të përmbytjeve. Vjosa ka dalë nga shtrati dhe si pasojë janë nën ujë disa fshatra për të dytën herë brenda dy muajve.

Ndërsa uji vazhdon të vërshojë edhe sot duke rrezikuar edhe fshatin Bishan. Në Novoselë dhe Fitore shumë familje janë evakuar.

Po ashtu, fshati Fitore vazhdon të mbetet nën ujë. 1.5 metra arrin niveli i ujit, ndërsa gjatë mbrëmjes janë evakuar rreth 80 familje. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012088060379028
array(1) { ["section"]=> string(66) "permbytjet-80-familje-te-evakuuara-si-paraqitet-situata-sot-109168" }