Përmbytjet/ Basha: Pasoja të rënda nga mosveprimi i qeverisë

Publikuar tek: politike, më 18:11 10-02-2015 Përmbytjet/ Basha: Pasoja të rënda nga mosveprimi i qeverisë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar politikisht qeverinë Rama për mosveprim ndaj situatës së krijuar në jug të vendit, i goditur nga përmbytjet.

Basha ka thënë se mosveprimi i qeverisë ka pasur pasoja të rënda për zonat e përmbytura, pasi qeveria ka refuzuar të shpallë emergjencën civile. Kreu i opozitës e ka konsideruar si të pazevendësueshëm rolin që duhet të luaj qeveria në këtë situatë, pasi ndihmat që vijnë nga mënyra të tjera nuk janë të mjaftueshme.

Basha ka folur edhe për akuzat e maxhoracës,  e cila ka thënë se e kanë gjetur fondin e emergjencës bosh, duke u shprehur se ky fond krijohet çdo vit nga e para dhe se në vitin 2014 gjatë qeverisë Rama ai ka qenë 110 milionë lekë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098731517791748
array(1) { ["section"]=> string(63) "permbytjet-basha-pasoja-te-renda-nga-mosveprimi-i-qeverise-2967" }