Përmbytjet e shtatorit? Mos bëni plane kot, hidhni një sy motit për nesër në vend

Publikuar tek: aktualitet, më 20:14 06-09-2017 Përmbytjet e shtatorit? Mos bëni plane kot, hidhni një sy motit për nesër në vend

Fundi i gushtit dhe fillimi i shtatorit kanë shënuar temperatura të ulëta dhe reshje të dendura shiu. Në këtë muaj temperaturat përgjithësisht fillojnë dhe bien, shirat shtohen kështu që duhet të merrni masat e duhura.

Ditën e enjte mësohet se temperaturat do të pësojnë rrritje në disa zona ndërsa pasditja do të jetë me kthjellime.

Të enjetn sipas meteoalb territori mbetet me kthjellime deri në mesditë kur vranësira kalimtare shfaqen në zonat veriore - verilindore. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë nën ndikimin e kthjellimeve me vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit ndërsa me vranësira të dukshme mbeten zonat veriore – verilindore

. Era do fryjë mesatare deri e fortë pas mesditës, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgë 2 - 3 ballë. Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në të dy vlerat ekstremale ditore duke bërë që maksimumi në rang vendi të ngjitet në 31°C.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja luftëtare që u shpërfytyrua me acid 4 vite më parë bën operacion të rëndësishëm
Skandali me sistemin e radarëve, përplas Policinë me ministrinë e Mbrojtjes: E pavërtetë, sistemi funksional »
Article Logic
Execution time: 0.012900829315186
array(1) { ["section"]=> string(85) "permbytjet-e-shtatorit-mos-beni-plane-kot-hidhni-nje-sy-motit-per-neser-ne-vend-91395" }