Përmbytjet, evakuohen 10 familje në Tiranë, lumi rrezikon banesat

Publikuar tek: aktualitet, më 18:20 22-11-2015 Përmbytjet, evakuohen 10 familje në Tiranë, lumi rrezikon banesat

10 familje janë evakuuar pak minuta më parë në Tiranë pasi banesat e tyre rrezikohen të shemben nga prurrjet e shumta lumit Lana për shkak të shirave gjatë ditës së sotme.

4 familje janë evakuuar nga zona pranë “Urës së Babrroit” ndërsa 6 familje të tjera nga zona pranë “Urës së Institutit”. Për shkak të rreshjeve, zonat më problematike në Tiranë janë ajo nga “Ura e Institutit” në drejtim të Paskuqanit, Zona te “Kafja e Rremes” dhe banesat pranë lumit te “Ura e Babrroit”. Familjet janë kryesisht të komunitetit rom dhe janë transferuar në një vend të sigurtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bruksel, një dasëm nën armë. Nusja dhe dhëndërri pozojnë me ushtarët e armatosur
Shqiptarët në Amerikë përkujtojnë 50 vjetorin e ndarjes nga jeta të Fan Nolit »
Article Logic
Execution time: 0.012520790100098
array(1) { ["section"]=> string(69) "permbytjet-evakuohen-10-familje-ne-tirane-lumi-rrezikon-banesat-26038" }