Përmbytjet/ Hahn telefonon Bushatin: BE është e gatshme t’ju ndihmojë

Publikuar tek: aktualitet, më 21:45 04-02-2015 Përmbytjet/ Hahn telefonon Bushatin: BE është e gatshme t’ju ndihmojë Ditmir Bushati dhe Johannes Hahn

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Europian, Johannes Hahn ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati.

Bushati dhe Hahn kanë biseduar për situatën në terren pas përmbytjeve që kanë përfshirë jugun e vendit. Komisioneri europian ka thënë se BE është gatshme të mbështesë Shqipërinë në këtë situatë të rëndë.

“Kam biseduar me Bushatin për situatën në terren pas përmbytjeve katastrofike. BE është e gatshme të mbështesë Shqipërinë”, ka thënë Hahn.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mblidhet KLD, shqyrtohen propozimet e Ministrit të Drejtesisë
Shëndetësia ka nevojë për një të shtyrë »
Article Logic
Execution time: 0.010998964309692
array(1) { ["section"]=> string(72) "permbytjet-hahn-telefonon-bushatin-be-eshte-e-gatshme-t-iu-ndihmoje-2357" }