Përmeti humb një qytetar të dashur, një shkrimtar fotograf e mik të rrallë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:10 09-02-2017 Përmeti humb një qytetar të dashur, një shkrimtar fotograf e mik të rrallë

Një përmetar i rrallë si Thanas Todhe ndërroi sot jetë në Athinë. Lajmin e bën të ditur studiuesi Vasil Tole i cili thotë se shkrimtari luftoi për jetën me kurajo dhe dinamizëm edhe pse sëmundja e bëri të vetën.

“Prind, qytetar, shkrimtar e fotograf, mik e shok i rrallë, e padyshim profesionist duarartë. Kujtimi për të na përmallon ndjenjat e njëkohësisht na nxit të pohojmë se ja vlen ta jetosh jetën me gjithë fuqinë e shpirtit si Thanasi. Ngushëllime familjes, vëllezërve e motrave, nipërve e mbesave të Todheve. I paharruar miku i të gjithëve,

Thanas!”, shkruan studiuesi Tole.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reagon Prokuroria e Përgjithshme për kërcënimin e prokurorit Bujar Memia
50 armë, 18 2015 fishekë, 32 granata, 2 mina: Bilanci i çarmatosjes së shqiptarëve sipas QARQEVE në 24 orë »
Article Logic
Execution time: 0.011628866195679
array(1) { ["section"]=> string(79) "permeti-humb-nje-qytetar-te-dashur-nje-shkrimtar-fotograf-e-mik-te-rralle-68194" }