Përparim Kabo për Markun: Mund të bëjë gjëra që s’i kanë bërë të tjerët

Publikuar tek: barometri, më 08:20 22-12-2017 Përparim Kabo për Markun: Mund të bëjë gjëra që s’i kanë bërë të tjerët

Profesor Përparim Kabo, i cili ishte i pari që i dha “shkundjen” drejtësisë përmes pyetjeve drejtuar kandidatëve për krijimin e organeve të reja KLGJ e KLP, në një intervistë ekskluzive për newsbomb.al, zbulon si iu duk seanca dëgjimore e Komisionit të Ligjeve me 7 kandidatët për kryeprokurorë të përkohshëm, ç'mendon për zgjedhjen e Arta Markut në krye të institucionit të drejtësisë, a e shikon antikushtetuese zgjedhjen e saj dhe a beson në arrestimin e “peshqve të mëdhenj” sikundër ka trumbetuar Ambasada Amerikane përmes ambasadorit Donald Lu.

“Ra ky hall edhe i njohëm, i pamë”, thotë me nota sarkastike profesor Kabo për 7 kandidatët për kryeprokurorë, mes të cilëve Arta Marku, e cila mori miratimin e Kuvendit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030925989151001
array(1) { ["section"]=> string(77) "perparim-kabo-per-markun-mund-te-beje-gjera-qe-s-i-kane-bere-te-tjeret-103962" }