Përpasi policinë në Paris, autori: E bëra për ISIS

Publikuar tek: bota, më 16:55 28-04-2020 Përpasi policinë në Paris, autori: E bëra për ISIS

Një terrorist, i dyshuar si anëtar i ISIS, është vënë nën arrest në Paris ditën e djeshme. Bëhet fjalë për një 29-vjeçar i cili shtypi dy policë të cilët ishin në motorr ndërsa autori i ngjarjes ishte me shpejtësi 'skëterrë' në makinën tip BMW.

Njëri nga policët e goditur është në gjendje të rëndë dhe po lufton për jetën. 29-vjeçari ka pranuar se ishte ai autori i ngjarjes duke thënë se e ka bërë atë për ISIS. Gjatë një kontrolli në shtëpi, 29-vjeçarit iu gjet një letër që shpjegonte veprimin e tij me motive terroriste, shkruan dailymail.

aks1.jpg

Sakaq, autori është në paraburgim, ndërsa policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kina rihap shkollat, kapele speciale për mbajtjen e distancës
Rritet sërish numri i viktimave dhe i të infektuarve me Covid-19 në Itali (SHIFRAT E PLOTA) »
Article Logic
Execution time: 0.012709140777588
array(1) { ["section"]=> string(55) "perpasi-policine-ne-paris-autori-e-bera-per-isis-204379" }