Përplasen 2 trena në Pakistan, 19 të vdekur, 40 të plagpsur

Publikuar tek: bota, më 11:06 03-11-2016 Përplasen 2 trena në Pakistan, 19 të vdekur, 40 të plagpsur

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë janë plagosur si pasojë e përplases së dy trenave në Pakistan.

Sipas gazetës ‘Dawn’ mjaft pasagjerë të tjerë kanë mbetur nën rrënojat e trenave dhe ende nuk dihet me saktësi numri i viktimave.

Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në stacionin hekurudhor në “Landhi”, në jug të qytetit Karachi.

tren8.jpgtren9.jpgtren7.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër tërmet në Itali, banorët në panik kalojnë sërish natën jashtë
Shkatërrohen bandat e drogës në Itali, 20 të arrestuar »
Article Logic
Execution time: 0.009958028793335
array(1) { ["section"]=> string(63) "perplasen-2-trena-ne-pakistan-19-te-vdekur-40-te-plagpsur-58283" }