Përplasen dy avionë në Sllovaki, të paktën 7 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 10:48 20-08-2015 Përplasen dy avionë në Sllovaki, të paktën 7 të vdekur

Të paktën 7 persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti ajror në Sllovaki.

Sipas mediave sllovake, dy avionë sportive janë përplasur me njëri-tjetrin në ajër ndërsa në total kanë qenë 40 persona. Njëri prej avionëve kishte në bord parashutistë të cilët po kryenin stërvitje. Aksidenti ka ndodhur pranë fshatit Cerveny Kamen në very të Sllovakisë. Disa ambulanca dhe zjarrfikëse janë nisur drejt vendngjarjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011166095733643
array(1) { ["section"]=> string(59) "perplasen-dy-avione-ne-sllovaki-te-pakten-7-te-vdekur-18780" }