Përplasen dy gratë e politikës, Spiropali e Gjosha në “luftë” për ministrinë

Publikuar tek: politike, më 12:23 09-09-2017 Përplasen dy gratë e politikës, Spiropali e Gjosha në “luftë” për ministrinë Foto nga perurifimi i godines se re te ministrise ne vitin 2014

Ndryshimi që ika bërë kryeministri Edi Rama në ministrinë e Jashtme dhe të Integrimit, duke i shkrirë ato në “Ministrinë e Europës dhe Punve të Jashtme”, është bërë “mollë sherri” mes dy grave politikane të LSI e PS.

Fillimisht reagoi Klajda Gjosha e cila tha se Integrimi nuk është çështje institucioni por çështje vizioni e strategjie.

Përgjigjen nga mazhoranca ia ka dhënë deputetja Elisa Spiropali e cila nuk ka lënë mënjanë notat sarkastike ndaj ish-ministres.

REPLIKAT:

Klajda Gjosha: Integrimi nuk është cështje emërtimi institucioni, por cështje vizioni dhe strategjie. Sado i bukur të tingëllojë sot titulli i ish Ministrisë së Jashtme, qartësia e koordinimit te këtij procesi është thelbi që siguron vazhdimësinë e ëndrrës së Shqipërisë dhe shqiptarëve!

Elisa Spiropali: Klajda, aman të marrshin të keqen, mos u shqetëso për vizionin dhe strategjinë e integrimit, se në çdo rast vizionin dhe strategjinë tënde aty i kemi

lsi.png

elisssss.png

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010948896408081
array(1) { ["section"]=> string(79) "perplasen-dy-grate-e-politikes-spiropali-e-gjosha-ne-lufte-per-ministrine-91705" }