Përplasen dy karroca, 20 të plagosur për Krishtlindje

Publikuar tek: bota, më 09:19 26-12-2018 Përplasen dy karroca, 20 të plagosur për Krishtlindje

20 persona u lënduan pas një përplasje të dy karrocave në një festë të Krishtlindjeve në jug të Bavarisë.

Mediat gjermane njoftojnë se në secilin prej karrocave kishte nga dhjetë persona.

Përplasja ndodhi teksa karrocat iu afruan kalimit hekurudhor dhe njëra prej tyre papritur u ndal dhe pastaj u godit nga karroca tjetër.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042311191558838
array(1) { ["section"]=> string(59) "perplasen-dy-karroca-20-te-plagosur-per-krishtlindje-146550" }