Përplasen dy makina në aksin rrugor Vlorë-Orikum, 51-vjeçari dërgohet me urgjencë në spital

Publikuar tek: aktualitet, më 16:19 22-01-2021 Përplasen dy makina në aksin rrugor Vlorë-Orikum, 51-vjeçari dërgohet me urgjencë në spital Foto ilustruese

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Vlorë-Orikum.

Sipas njoftimit të policisë, mjeti tip “Ford” me drejtues shtetasin E. A., 22 vjeç, është përplasur me mjetin tip “Mitsubishi” me drejtues shtetasin P. Xh., 51 vjeç.

Si pasojë e aksidentit, ka mbetur i plagosur 51-vjeçari, i cili ndodhet në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth ores 15:00, në aksin rrugor Vlorë-Orikum, në Radhimë,  mjeti tip “Ford” me drejtues shtetasin E. A., 22 vjeç, është perplasur me mjetin tip “Mitsubishi” me drejtues shtetasin P. Xh ., 51 vjeç.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasi P. Xh, i cili ndodhet në spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Makina të shkatërruara nga aksidenti me 6 të plagosur në Elbasan, mes tyre një çift mjekësh (EMRAT-FOTO)
Ministria nxjerr shifrat e fundit: Ka rritje të LARTË të rasteve të reja dhe viktimave në 24 orë »
Article Logic
Execution time: 0.012843132019043
array(1) { ["section"]=> string(97) "perplasen-dy-makina-ne-aksin-rrugor-vlore-orikum-51-vjecari-dergohet-me-urgjence-ne-spital-235984" }