Përplasen dy trena në Filadelfia, plagosen mbi 30 persona

Publikuar tek: bota, më 13:14 22-08-2017 Përplasen dy trena në Filadelfia, plagosen mbi 30 persona

Dy trena janë përplasur “kokë më kokë” me njëri-tjetrion në Filadelfia.

Për pasojë kanë mbetur të plagosur rëndë mbi 30 persona.

Autoritetet e Pensilvanisë kanë bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur pasditen e djeshme, ndërsa 4 prej të lënduarëve janë në gjendje kritike për jetën.

Po ashtu, një nga dëshmitarët në vendin e ngjarjes ka deklaruar se [as përplasjes së dy trenave të shpejtë ajo që mbeti ishte një skenë e mbushur me gjak dhe njerëz të plagosur.  

Deri tani nuk janë sqaruar edne rrethanat dhe shkaqet e aksidentit tragjik.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Eklips tejet romantik, çifti kurorëzon martesën më errësirë të plotë
Sulmi me bombë i SHBA-ve shkakton 42 viktima civile në Siri »
Article Logic
Execution time: 0.010146141052246
array(1) { ["section"]=> string(62) "perplasen-dy-trena-ne-filadelfia-plagosen-mbi-30-persona-89821" }