Përplasen dy trena në Zvicër, 30 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 15:09 11-09-2017 Përplasen dy trena në Zvicër, 30 të plagosur

Të paktën 30 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së dy trenave në zvicër.

 Aksidenti i rëndë ka ndodhur në qytetin e Andermattit, në kantonin e Urit.  Mediat zviceriane kanë raportuar se në dy trenat ndodheshin 100 pasagjerë.

Ndërkohë, policia ende nuk ka dhënë njoftim zyrtar për mediat. Mësohet se në vendin e ngjarjes kanë mbërritur zjarrfikëse dhe forca policie, të cilët po hetojnë për shkakun e përplasjes.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.16279602050781
array(1) { ["section"]=> string(49) "perplasen-dy-trena-ne-zvicer-30-te-plagosur-91957" }