Përplasen dy trenë në Luksemburg, një i vdekur dhe disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 17:45 14-02-2017 Përplasen dy trenë në Luksemburg, një i vdekur dhe disa të plagosur

Të paktën një person raportohet i vdekur dhe dhjetra të tjerë të plagosur si pasojë e përplasjes së fortë mes dy trenëve në Luksemburg.

Mediat e huaja bëjnë me dije se një prej trenëve ka qenë me pasagjerë dhe tjetri me mallra.

Kompania hekurudhore “CLT” tha në një deklaratë se treni i udhëtarëve i cili po shkonte në Francë kishte sinjalizuar për ndalim, por arsyet mbeten ende të paqarta.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012635946273804
array(1) { ["section"]=> string(72) "perplasen-dy-trene-ne-luksemburg-nje-i-vdekur-dhe-disa-te-plagosur-68695" }