Përplasen gjatë garës, motoristët e kthjenë pistën në arenë boksi (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 20:20 25-03-2019 Përplasen gjatë garës, motoristët e kthjenë pistën në arenë boksi (VIDEO)

Dy motorristë në Kosta Rika e kanë kthyer pistën në arenë boksi, pas një perplasje me mjetet e tyre në dalje të një këthese.

Jorge Martinez dhe Marion Calvo ishin në duel në një garë për Kampionatin Kombëtar, ndërsa u 'fërkuan' lehtë dhe më pas ndaluan motorat për tu përplasur fizikisht.

Motori i Martinez doli nga pista, ndërsa ai u mbajt te rivali, i cili frenoi pranë pistës. Më tej, Martinez e shembi kundërshtarin në tokë me grusht dhe nisi të ecte në mes të pistës, duke shkaktuar ngadalësimin e garës.

Për këtë veprim të dy pilotëve, Federata Ndërkombëtare e Motoçiklizmit, dega e Amerikës Latine, vendosi ti pezullonte ata me nga 2 vite secilin nga çdo kompeticion.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012139081954956
array(1) { ["section"]=> string(77) "perplasen-gjate-gares-motoristet-e-kthjene-pisten-ne-arene-boksi-video-157856" }