Përplaset dy autobusë, 22 të vdekur dhe 37 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 20:53 20-01-2019 Përplaset dy autobusë, 22 të vdekur dhe 37 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Bolivi.

Kanë humbur jetën 22 persona dhe 37 të tjerë janë plagosur si pasojë e përplasjes së dy autobusëve në Bolivi.

Policia boliviane ka bërë të ditur se disa nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe për këtë arsye mund të rritet numri i personave të vdekur.

Nga hetimet paraprake dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012362003326416
array(1) { ["section"]=> string(60) "perplaset-dy-autobuse-22-te-vdekur-dhe-37-te-plagosur-149594" }