Përplaset helikopteri, humbin jetën 19 perosna

Publikuar tek: bota, më 06:21 23-10-2016 Përplaset helikopteri, humbin jetën 19 perosna

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën pas përplasjes së një helikopteri rus në veri-perëndim të Siberisë.

Sipas ‘BBC’ helikopteri Mi-8 i cili kishte në bord 22 persona, shumica prej tyre punëtorë të kompanive të naftës dhe gazeve u përplas në regjionin Yamalo-Nenetsky.

Presidenti Vladimir Putin ka shprehur ngushëllime për familjaret dhe të afërmit e viktimave.

Të mbijetuarit janë dërguar në spital, por mjegulla ka ngadalësuar proceset e shpëtimit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Forcat irakiane marrin qytetin e krishterë pranë Mosulit
Bilanc tragjik nga përplasja e trenit, shkon në 70 numri i viktimave, 600 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.008948802947998
array(1) { ["section"]=> string(51) "perplaset-helikopteri-humbin-jeten-19-perosna-57102" }