Përplaset me kabllot e korentit dhe rrëzohet helikopteri në Greqi, vdes piloti dhe dy pasagjerët rusë (FOTO)

Publikuar tek: rajon, më 20:23 20-08-2019 Përplaset me kabllot e korentit dhe rrëzohet helikopteri në Greqi, vdes piloti dhe dy pasagjerët rusë (FOTO) Foto e shperndare nga Kathimerini, nxjerrja e trupave te viktimave

Piloti dhe 2 pasagjerë rusë kanë humbur jetën në Greqi si pasojë e rrëzimit të helikopterit me të cilin ata fluturonin.

Kathimerini.gr raporton se helikopteri ‘Agusta 109’ ishte kontraktuar nga një kompani tregtare dhe po transportonte dy shtetasit rusë nga ishulli i Paros drejt aeroportit ndërkombëtar të Athinës, ‘Eleftherios Venizelos’, por pas disa minutash nga nisja ka humbur sinjalin.

Si shkak i rrëzimit dyshohet kontakti me kabllot e energjisë elektrike, ndërsa dëshmitarët janë shprehur se helikopteri ka shpërthyer në ajër menjëherë pas kontaktit. Ekipet e shpëtimit kanë mbërritur në ishullin e Paros dhe kanë nxjerr trupat nga uji.

GJGFTHJ.jpgASDFSDF.jpgSDGFSDFSDF.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071368217468262
array(1) { ["section"]=> string(112) "perplaset-me-kabllot-e-korentit-dhe-rrezohet-helikopteri-ne-greqi-vdes-piloti-dhe-dy-pasagjeret-ruse-foto-175890" }