Përplaset treni, humbin jetën 25 persona

Publikuar tek: bota, më 15:39 28-02-2019 Përplaset treni, humbin jetën 25 persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të qytetit të Kajros, ku një tren është përplasur me platformën.

Kjo ka shkaktuar vdekjen e 25 personave dhe mbi 50 të tjerë u plagosën.

Treni u përfshi nga flakët menjëherë pas përplasjes fatale.

Kanë qenë zyrtarët e Egjiptit ata që kanë konfirmuar numrin e viktimave ku nuk kanë përjashtuan dhe rritjen e numrit, pasi disa nga të plagosurit janë në gjendje kritike për jetën.

Shkaku i përplasjes nuk është bërë ende i ditur, ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë aksidentit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008781909942627
array(1) { ["section"]=> string(46) "perplaset-treni-humbin-jeten-25-persona-154607" }