Përplaset treni me politikanë republikanë në SHBA, ka viktima dhe të plagosur

Publikuar tek: bota, më 19:17 31-01-2018 Përplaset treni me politikanë republikanë në SHBA, ka viktima dhe të plagosur

Një tren me të cilin udhëtonin disa kongresmenë republikanë, ligjvënës dhe anëtarë partie në SHBA është përplasur me një kamion në Virxhinian Perëndimore.

Sipas mediave amerikane të paktën një person ka vdekur dhe shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Treni u nis nga Uashington DC këtë mëngjes drejt Virxhinias Perëndimore ku do të mbanin një takim me anëtarët e partisë Republikane.

Senatori Mike Lee tha për Ëashington Post se nga pasagjerët e trenit ka vetëm të plagosur ndërsa viktima dyshohet të jetë shoferi i kamionit. /Newsbomb.al

sadfwgfwerg4e.jpg

asdfwef34f3fsd.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012241125106812
array(1) { ["section"]=> string(83) "perplaset-treni-me-politikane-republikane-ne-shba-ka-viktima-dhe-te-plagosur-108630" }