Përplasi motoçikletën dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet 55-vjeçari (Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:06 14-02-2017 Përplasi motoçikletën dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet 55-vjeçari (Emri)

Tre ditë pas aksidentit ku një makinë përplasi një motoçikletë dhe aksidentoi një 51-vjeçar, porlicia ka arrestuar autorin e dyshuar të ngjarjes.

Burime zyrtare të polociisë bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi:

-  Mitad Resulaj, 55 vjeç, banues në Sarandë.

Policia ka bërë arrestimin e tij pasi ky shtesas dyshohet se është autorë i ngjarjes së ndodhur më datë 11.02.2017, ku në aksin rrugor Sarandë-Butrint, një automjet i paidentifikuar për momentin, goditi motoçikletën "Tiama" me drejtues shtetasin M.K., 51 vjeç, banues në Ksamil dhe u largua nga vendi i ngjarjes, duke e dëmtuar këtë të fundit në këmbë.

Nga hetimet e mëtejshme, Policia e Sarandës identifikoi mjetit dhe rezultoi se i përket shtetasit të mësipërm, duke bërë kështu të mundur kapjen dhe arrestimin e tij për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Largimi nga vendi i aksidentit".

Policia ka bllokuar gjithashtu mjetin me të cilin është kryer aksidenti, tip BMV, me targë AA 373 AT.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Shën Valentini’, shikoni gjestin e vajzës nga Durrësi që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve (Foto)
Ekstradohet nga Milano drejt vendit tonë një nga skafistët e tragjedisë së 9 janarit në Otranto »
Article Logic
Execution time: 0.012704849243164
array(1) { ["section"]=> string(83) "perplasi-motocikleten-dhe-u-largua-nga-vendngjarja-arrestohet-55-vjecari-emri-68661" }