Përplasi për vdekje 2 gra, gjykata jep vendimin për 22-vjeçarin

Publikuar tek: aktualitet, më 14:26 15-01-2019 Përplasi për vdekje 2 gra, gjykata jep vendimin për 22-vjeçarin

Gjykata e Durrësit ka dhënë sot masën 'arrest me burg' për 22 vjeçarin, Daniel Brahollari.

 

I riu tre ditë më parë përplasi për vdekje dy gra, nuse e vjehrrë në zonën e ish Kënetës në qytetin bregdetar.

Sipas policisë, 22-vjeçari po lëvizte me mjetin e tij tej normave të lejuara. Ndërsa sot në gjykatë është diskutuar se shkak i aksidentit ka qenë edhe mungesa e sinjalistikës horizontale e vertikale si edhe mungesa e ndriçimit.

Tre ditë më parë Bukurie Cufaj, 56 vjeçe dhe nusja e djalit të saj, Sabije Cufaj 38 vjeçe kanë qenë duke zbritur nga autobusi që i merrte nga rrobaqepësia, kur janë përplasur nga një automjet tip "BMË" që drejtohej nga  22-vjeçari, ku për pasojë humbën jetën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vetëdorëzimi i Balilit, flet avokati Sollaku: Negaciuan familjarët. Provë e vetme një numër telefoni
Orët e fundit si ministër, Bushati falenderon Ramën: E drejta e tij për ndryshimin e drejtimit të MEPJ »
Article Logic
Execution time: 0.013506174087524
array(1) { ["section"]=> string(69) "perplasi-per-vdekje-2-gra-gjykata-jep-vendimin-per-22-vjecarin-148894" }