Përplasi për vdekje 5 persona, vajza e oligarkut mund t’i shpëtojë burgut

Publikuar tek: bota, më 20:50 23-10-2017 Përplasi për vdekje 5 persona, vajza e oligarkut mund t’i shpëtojë burgut

Vajza e një oligarku super të pasur ukrainas mund t’i shpëtojë burgut edhe pse përplasi për vdekje me makinë 5 persona, teksa po ecte me shpejtësi dhe shkeli dritën e kuqe në semafor.

Ngjarja e ndodhur disa ditë më parë tronditi mbarë Ukrainën kur pamjet e aksidentit të tmerrshëm u përhapën në media dhe rrjetet sociale.

Avokatët e 20-vjeçares Alyona Zaitseva po punojnë për një dëmshpërblim prej gari 1.5 milion euro.

fgwe4grwerg4egh3.jpg

Aksidenti fatal ndodhi në qytetin Kharkiv, ku 20-vjeçarja me makinën e saj Lexus përplasi pesë këmbësorë për vdekje dhe plagosi rëndë disa të tjerë.

Avokati i një prej viktimave 19-vjeçare, u shpreh se ky është rasti fatkeq kur paraja mund të mbyllë gojët.

fghergher5th5h.jpg

“Kjo do të thotë se ajo do vazhdojë të shkojë në restorante dhe të bëjë po të njëjtën jetë luksi që bënte më parë”, pavarësisht se ka vrarë 5 persona.

Avokatët e të atit të saj, biznesmen i fuqishëm në fushën e energjitikës, Vasily Zaitsev, përflitet se po bisedojnë me familjarët e viktimave lidhur me dëmshpërblimin.

sdfgee45ty45hj.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011785984039307
array(1) { ["section"]=> string(78) "perplasi-per-vdekje-5-persona-vajza-e-oligarkut-mund-t-i-shpetoje-burgut-96935" }