Përplasja e 6 makinave me kamionin në Itali, nëna shqiptare dhe vajza e saj 2 vjeçare me helikopter drejt spitalit

Publikuar tek: bota, më 16:51 13-08-2020 Përplasja e 6 makinave me kamionin në Itali, nëna shqiptare dhe vajza e saj 2 vjeçare me helikopter drejt spitalit Foto nga vendi i ngjarjed

Një përplasje e fortë ka ndodhur dje në Gjenova të Italisë, në të cilën është përfshirë edhe një familje shqiptare së bashku me vajzën 2 vjeçare.

6 makina u përplasën fortë me një kamion dhe si pasojë kanë përfunduar në spital 5 persona, mes tyre edhe fëmijë.

Nga familja shqiptare kanë përfunduar në spital 3 persona. Nëna 22 vjeçare dhe vajza e saj 2 vjeçe pasi janë nxjerrë nga makina e shkatërruar janë dërguar urgjentisht në spital me helikopter.

Më pas edhe kryefamiljari. 2 vjeçarja ndodhet jashtë rrezikut për jetën, pasi ka marrë plagë të lehta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092830657958984
array(1) { ["section"]=> string(120) "perplasja-e-6-makinave-me-kamionin-ne-itali-nena-shqiptare-dhe-vajza-e-saj-2-vjecare-me-helikopter-drejt-spitalit-217034" }