Përplasja e policisë me protestuesit, dy deputetët e LSI mbërrijnë në vendin e ngjarjes

Publikuar tek: politike, më 15:38 22-01-2018 Përplasja e policisë me protestuesit, dy deputetët e LSI mbërrijnë në vendin e ngjarjes

Dy deputetë të LSI, ashtu sikurse premtoi në një dalje për mediet kryetarja Monika Kryemadhi, kanë mbërritur në fshatin Verri të Fierit ku banorët protestues janë përplasur me policinë.

Deputetet e LSI-së Endrit Braimllari dhe Kejdi Mehmetaj, kanë takuar banorët që kundërshtojnë ndërtimin e impiantit të plerave në Verri te Fierit duke i shprehur mbështetje e duke lëshuar akuza nga ana tjetër ndaj qeverisë.

“Qeveria po bën korrupsion me Inerciatorët. Mbeshtetim qytetarët që protestojnë për të drejtën e tyre”, janë shprehur dy deputetët e LSI. Ditën e sotme forcat policore ushtruan dhunë ndaj banorëve protestues.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012222051620483
array(1) { ["section"]=> string(93) "perplasja-e-policise-me-protestuesit-dy-deputetet-e-lsi-mberrijne-ne-vendin-e-ngjarjes-107505" }