Përplasja e rëndë që i mori jetën Ambrës, flet avokatja e 10-vjeçares: Shoferi ishte shpejt dhe u largua! Rasti më i rëndë që kam përjetuar, mos e provoftë askush

Publikuar tek: aktualitet, më 22:30 20-01-2021 Përplasja e rëndë që i mori jetën Ambrës, flet avokatja e 10-vjeçares: Shoferi ishte shpejt dhe u largua! Rasti më i rëndë që kam përjetuar, mos e provoftë askush Foto nga vendngjarja dhe vogelushja që humbi jetën

Një ngjarje tragjike ndodhi disa ditë më parë në Allias të Tiranës, ku tragjikisht humbi jetën si pasojë e një aksidenti, 10-vjeçarja Ambra Petali.

Vogëlushja humbi jetën në afërsi të shtëpisë, ndërsa shoferi i dehur u largua me shpejtësi nga vendngjarja, por më vonë u arrestua dhe tashmë ndodhet në burg.

Babai i saj ka reaguar i shkatërruar në zemër për humbjen e tij të madhe, teksa sot ka folur në “Opinion” avokatja e familjes Petali, për rastin në fjalë.

Ajo tregoi me hollësi disa detaje nga ngjarja e rëndë, dhe tha se fëmijët e tjerë të familjes e panë të gjithë ngjarjen.

“Më kanë thënë në lagjen tonë blejnë pambuk sheqeri, djali i vogël i familjes ka dalë në anën e rrugës dhe ka pritur Ambrën për të kaluar rrugën dhe për të blerë. Gjyshja ka qenë te dera për t’i dhënë lekët. Ambra ka qenë te porta. Jashte vijës së rrugës, dy pëllëmbë nga trotuari. Makina është larguar nga vendi i aksidentit. I mora fëmijët dhe i pyeta, se në fillim nuk isha në gjendje. Ky ka qenë rasti më i rëndë që kam përjetuar, dhe uroj që askush mos ta provojë as si dëshmitare. Fëmijët më thoshin mos na lërë vetëm, a do shpëtojë motra. Më thanë ishte makinë e zezë, fouristradë, xhaxhi që shtypi motrën ishte pak i shëndoshë, ishte shumë shpejt ai xhaxhi. Ky person është ndaluar dhe gjyqtari ka vendosur “arrest me burg”. Në dijeninë time familja ka dhe dy fëmijë të tjerë që ishin prezentë në ngjarje”, tha avokatja e të ndjerës 10-vjeçare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas ‘Koço Gliozhenit', mrekullia përsëritet në maternitetin e Shkodrës, familja Lekstakaj mirëpret trinjakët ëngjëllorë; Elena, Soleil dhe Kristel
E RËNDË/ 'Më rrahu si gomari në duhan', djali dhunon barbarisht të atin 92-vjeçar dhe i drejtohet me fjalën Vdis! Gjykata e lë të lirë »
Article Logic
Execution time: 0.01131796836853
array(1) { ["section"]=> string(181) "perplasja-e-rende-qe-i-mori-jeten-ambres-flet-avokatja-e-10-vjecares-shoferi-ishte-shpejt-dhe-u-largua-rasti-me-i-rende-qe-kam-perjetuar-mos-e-provofte-askush-as-si-deshmitar-235772" }