Përplasja me armë në Elbasan, zbardhet dëshmia e ‘Vis korçarit’: Nuk i njoh ata që më qëlluan, i kam parë për herë të parë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:08 26-11-2020 Përplasja me armë në Elbasan, zbardhet dëshmia e ‘Vis korçarit’: Nuk i njoh ata që më qëlluan, i kam parë për herë të parë Elvis Koçi (Çaushllari)

Elvis Koçi (Çaushllari), personi që mbeti i plgaosur mesditën e djeshme në Elbasan si pasojë e një përplasje me armë zjarri me disa persona të tjerë, thotë se nuk i njeh ata që e qëlluan.

Çaushllari, i njohur dhe me nofkën ‘Vis korçari’, ka pasur fillimisht një konflikt verbal me Migert Qosen, e më pas ky debat ka kaluar në përplasje fizike derisa dy palët kanë nxjerr armët. I plagosur si pasojë e të shtënave mbeti Elvis Çaushllari, i cili la mjetin tip Mazda në mes të rrugës dhe u nis për mjekim drejt Tiranës me një mjet tjetër.

Ai u arrestua nga Policia në Spitalin e Traumës në Tiranë kur shkoi për mjekim. Ndërkohë, sot është zbardhur një pjesë nga dëshmia e tij. Ai ka thënë se nuk i njihte personat që e qëlluan dhe dje i kishte parë ata për herë të parë. Madje, para hetuesve ai ka mohuar të ketë konflikte.

Ndërkohë, në pranga sot në lidhje me këtë ngjarje kanë rënë Feliks File 21 vjeç, banues në Elbasan, i akuzuar për veprat penale "Vrasje me dashje" e mbetur në tentativë e kryer në bashkëpunim dhe "Armëmbajtja pa leje", si dhe Ersi Cekani 21 vjeç, banues në Librazhd, i akuzuar për veprat penale "Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës" dhe "Moskallëzim krimi".

Në kërkim është Migert Qosja, personi që dyshohet se ka qëlluar me armë dhe ka plagosur me plumb në shpatull Elvis Çaushollin dhe një shtetas tjetër me iniciale A.C.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I dogji makinën një personi në Kolonjë, arrestohet 53-vjeçari në Vorë
‘Krah për krah’, Ambasadorja Kim mesazh në përkujtimin e 26 Nëntorit: Si dy aleatë, SHBA dhe Shqipëria do jenë gjithmonë bashkë »
Article Logic
Execution time: 0.010710000991821
array(1) { ["section"]=> string(124) "perplasja-me-arme-ne-elbasan-zbardhet-deshmia-e-vis-korcarit-nuk-i-njoh-ata-qe-me-qelluan-i-kam-pare-per-here-te-pare-229171" }