Përplasja me armë në Laprakë, shkon në 4 numri i të arrestuarve (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:33 18-07-2019 Përplasja me armë në Laprakë, shkon në 4 numri i të arrestuarve (EMRAT) Foto: Nga perplasja me arme 2 vite me pare

Ka shkuar në katër numri i të arresuave lidhur me përplasjen me armë të ndodhur dy vite më parë në zonën e Laprakës.

Mësohet se pas arrestimit të vëllezërve, Arben dhe Astrit Seferi si dhe Viktor Gjergji, në pranga ka rënë edhe një tjetër person.

Burime bëjnë me dije se është arrestuar Xhevahir Marku. Ky i fundit akuzohet se ka mbështetur autorët, ndërsa gjatë kontrollit policia i ka gjetur edhe armë.

Kujtojmën se në vitin 2017, vëllezërit Seferi plagosën me armë Elion Lekën dhe 3 shokë të tij, në zonën e Laprakës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023630142211914
array(1) { ["section"]=> string(75) "perplasja-me-arme-ne-laprake-shkon-ne-4-numri-i-te-arrestuarve-emrat-172569" }