Përplasja me armë në Vlorë, identifikohet viktima dhe zbardhen detaje ç’ndodhi në lokalin e natës

Publikuar tek: aktualitet, më 06:16 21-04-2017 Përplasja me armë në Vlorë, identifikohet viktima dhe zbardhen detaje ç’ndodhi në lokalin e natës

Rreth orës 23:20, në lagjen “Ujë i Ftohtë” në ambientet e një lokali pas një konflikti të çastit, një person ende i paidentifikuar nga policia ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të palës tjetër.

Për pasojë ka mbetur i vdekur shtetasi Ergys Gjioveshaj, 33 vjeç banues ne Vlorë. Si dhe janë plagosur 3 persona të tjerë të cilët janë dërguar në Spitalin Rajonal Vlorë për ndihmë mjekësore:

Florian Hila 28 vjeç.

Arta Luka 26 vjeçe.

Arsonel Llanaj 32 vjeç.

Të tre të plagosurit ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Policia shkoi në vendngjarje k aka nisur të kryej hetimet në lidhje me sqarimin e rrethanave. Deri në këto momente janë shoqëruar 3 persona me të cilët po punohet për zbardhjen e ngjarjes. Jane ngritur pika kontrolli, si dhe forca të shumta policore po krehin zonën përreth vendngjarjes për kapjen e autorit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përgjaket Vlora, 2 të vdekur dhe një i plagosur nga përplasja me armë
Pas reshjeve dhe borës, ky është parashikimi i motit për sot në Shqipëri »
Article Logic
Execution time: 0.010835886001587
array(1) { ["section"]=> string(102) "perplasja-me-arme-ne-vlore-identifikohet-viktima-dhe-zbardhen-detaje-c-ndodhi-ne-lokalin-e-nates-75886" }