Përplasja me armë zjarri në Elbasan, Gjykata jep vendimin për 'Vis Korçarin' dhe dy të tjerët

Publikuar tek: aktualitet, më 12:33 29-11-2020 Përplasja me armë zjarri në Elbasan, Gjykata jep vendimin për 'Vis Korçarin' dhe dy të tjerët Nga vendngjarja. Në foto: Ervis Çaushllari

Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg Elvis Çaushllarin (Vis Korçarin), Feliks Filen e Ersi Cekanin.

Personat në fjalë pak ditë më parë u përplasën në Elbasan me armë zjarri pas një konflikti. Pas përplasjes mes personave ka mbetur i plagosur Elvis Çaushllari.

File akuzohet për vrasje me dashje e mbetur në tentativë dhe armëmbajtje, Ersi Cekani, 21-vjeç, akuzohet për moskallëzim krimi.

Kujtojmë që arsyeja e përplasjes me armë mësohet të jetë rivaliteti mes grupeve të drogës. Vis korçari mbeti i plagosur dhe u largua me të shpejtë nga vendi i ngjarjes. Me një makinë tjetër ai erdhi te Trauma për t’u mjekuar, por aty është arrestuar në flagrancë nga policia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një tjetër deputet socialist preket nga COVID, ja si paraqitet gjendja e tij
Pas një konflikti të çastit, tentoi të vriste me armë zjarri 27-vjeçarin, arrestohet i riu në Berat »
Article Logic
Execution time: 0.011789798736572
array(1) { ["section"]=> string(97) "perplasja-me-arme-zjarri-ne-elbasan-gjykata-jep-vendimin-per-vis-korcarin-dhe-dy-te-tjeret-229521" }