"Përplasja me Çilin", Rakipi: Basha nisi të shajë njerëz me të cilët dikur ishte bythë e brekë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:54 02-03-2017

Gazetari Ylli Rakipi e ka nisur emisionin e tij duke shprehur keqardhjen për sulmet e kreut të PD-së Lulzim Basha, ndaj mediave në vend të cilat i quajti të kapura nga qeveria.

Rakipi tha gjatë emisionit të sotëm me temë “Veting i dashur veting”, se Basha nisi të shajë ata me të cilët dikur ishte bythë e brekë.

“Lulzim Basha nisi të shante nga çadra mediat shqiptare. Ne na erdhi keq. Më erdhi keq kur ai filloi të shante mediat shqiptare, por më tepër më vjen keq kur filloi të shante njerëzit që ai dikur ka qenë, të më falin shikuesit, bythë e brekë. Lulzim Basha e ka derën e emisionit tonë të hapur të vijë dhe t’i përgjigjet pyetjeve që kemi ne”, u shpreh gazetari Rakipi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kur vlonjatja që shau protestuesit në çadër bënte sherr në TV (Video)
Denoncimi: Avokati merr 8 mijë euro për dy gjyqtarë, polici, 500 euro për të shtyrë ekzekutimin e urdhrit përmbarimor »
Article Logic
Execution time: 0.010799169540405
array(1) { ["section"]=> string(96) "perplasja-me-cilin-rakipi-basha-nisi-te-shaje-njerez-me-te-cilet-dikur-ishte-bythe-e-breke-70556" }