PËRPLASJA PËR REFERENDUM/ Meta ia kthen Ramës përmes zëdhënësit: Pse ke kaq frikë nga populli?

Publikuar tek: politike, më 14:26 16-07-2020 PËRPLASJA PËR REFERENDUM/ Meta ia kthen Ramës përmes zëdhënësit: Pse ke kaq frikë nga populli? Tedi Blushi

Vjen përgjigja e Ilir Metës për Edi Ramën përmes zëdhënësit të Presidentit Tedi Blushi.

Rama tha se listat do hapen nga Kuvendi i Shqipërisë pasi askund nuk bëhet referendum për këto çështje por sipas Metës, ai ka ‘frikë nga populli’.

“Pse kaq frikë nga populli? Në Shqipëri kanë ndodhur DY REFERENDUME dhe në të dyja herët ka fituar POPULLI. Padyshim edhe REFERENDUMIN E TRETË DO TA FITOJË POPULLI. Sepse në Republikën e Shqipërisë, SOVRANITETI I PËRKET POPULLIT dhe vetëm atij.

Mos kini frikë nga populli!”, shkruan Tedi Blushi në reagimin e tij.

LEXO EDHEEdi Rama ‘flakë për flakë’ përgjigje Ilir Metës: Listat do hapen me zakon e me karton! Modeli i ri do të jetë gjerman, jo kosh karavidhesh pa din e iman

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098438262939453
array(1) { ["section"]=> string(98) "perplasja-per-referendum-meta-ia-kthen-rames-permes-zedhenesit-pse-ke-kaq-frike-nga-populli-214009" }