PËRPLASJA/ Rama shpërndan postimin e Bashës: Të rrezikosh jetën e njerëzve për të luajtur në një pllakë gramafoni...

Publikuar tek: politike, më 12:14 30-05-2020 PËRPLASJA/ Rama shpërndan postimin e Bashës: Të rrezikosh jetën e njerëzve për të luajtur në një pllakë gramafoni... Edi Rama

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ditën e sotme ka qenë në Durrës në takimin e radhës me qytetarët dhe bizneset.

Ajo që vihej re ishte se qytetarët nuk kishin ruajtur distancën sociale, duke rrezikuar edhe infektimin nga koronavirusi.

Një foto të këtij mitingu e ka shpërndarë edhe kryeministri Rama, i cili ironizon Bashën.

"TË RREZIKOSH SHËNDETIN DHE JETËN E NJERËZVE PËR TË LUAJTUR NJË PLLAKË GRAMAFONI!", shkruan Rama.

Kjo përplasje e liderave vjen në një kohë kur palët janë në tryezën e reformës zgjedhore dhe kanë detyrimin për ta përmbyllur sa më parë, 'pa lojëra', siç u tha ambasadorja Yuri KIm.LEXO EDHE: Basha ‘nuk vë mend’ nga gjobat, zhvillon tubim në Durrës dhe mbledh qindra qytetarë në kohë pandemie (PAMJET NGA TARRACAT)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095047950744629
array(1) { ["section"]=> string(118) "perplasja-rama-shperndan-postimin-e-bashes-te-rrezikosh-jeten-e-njerezve-per-te-luajtur-ne-nje-pllake-gramafoni-208397" }