Përplasja te “Astiri”, reagon ashpër deputeti: Shteti më i korruptuar në Europë i trajton qytetarët si kafshë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:15 12-11-2019 Përplasja te “Astiri”, reagon ashpër deputeti: Shteti më i korruptuar në Europë i trajton qytetarët si kafshë Nga përplasja e policisë me banorët

Deputeti opozitar Ralf Gjoni ka reaguar pas përplasjes së policisë me banorët në zonën e “Astirit” gjatë aksionit për prishjen e ndërtesave.

“TURP! TURP! TURP! Dhuna shtetërore në Astir është e turpshme dhe e papranueshme. Shteti më i korruptuar në Evropë i trajton qytetarët e tij si kafshë pa vlerë ndërkohë që vetë funksionon si korporatë aksionare kriminale. Kjo po që është Rilindje...,” shkruan deputeti Gjoni në rrjetet sociale.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025660991668701
array(1) { ["section"]=> string(112) "perplasja-te-astiri-reagon-ashper-deputeti-shteti-me-i-korruptuar-ne-europe-i-trajton-qytetaret-si-kafshe-185631" }