Përplasja Tufa -Hila, Rudina Xhunga i del në mbrojtje bashkëshortit dhe i përgjigjet ashpër shkrimtarit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:10 17-03-2017 Përplasja Tufa -Hila, Rudina Xhunga i del në mbrojtje bashkëshortit dhe i përgjigjet ashpër shkrimtarit

Debati mes shkrimtarit Agron Tufa dhe moderatorit Dritan Hila është ashpërsuar së tepërmi mëngjesin e sotëm pas një shkrimi të Tufës në Facebook.

Shkrimtari Agron Tufa, i revoltuar nga komentet e Dritan Hilës për librin e tij “Tenxherja”, e quan këtë të fundit “një lyth sekrecionesh enveriste” që nuk ka lidhje me letërsinë.

Por debatit i është bashkuar edhe Rudina Xhunga, bashkëshortja e Dritan Hilës, e cila i është përgjigjur ashpër shkrimtarit Agron Tufa.

“Cfarë gjuhe, cfarë dhune! Të çohesh në mëngjes dhe te lexosh se një shkrimtar të kërcënon se do i prese gjuhën bashkëshortit tënd, ngaqë i ka sharë "Tenxheren", librin e tij. Ku jetojmë? Këta të vrasin për një tenxhere. Në çdo vend normal, ky do shkontë në burg për kërcenim me vdekje. Po ky nuk është vend normal. Një vend që prish bunkere e bën çadra, duke ngecur në mes të asgjësë”, shkruan Rudina Xhunga.

rtertertertert.jpg

 

Reagimi i shkrimtarit Agron Tufa:

werr333tyuj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekspertët japin alarmin: Të ndalohet përdorimi i llakut të flokëve
Pushohet nga puna pas 27 vitesh përvojë, mësuesja përfundon në gjendje të rëndë në spital »
Article Logic
Execution time: 0.011384963989258
array(1) { ["section"]=> string(107) "perplasja-tufa-hila-rudina-xhunga-i-del-ne-mbrojtje-bashkeshortit-dhe-i-pergjigjet-ashper-shkrimtarit-72260" }