Përplasje e dhunshme mes tifozëve të Partizanit dhe Tiranës në Elbasan, i vihet flaka makinës, thyhen xhamat e lokalit (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:08 21-01-2021 Përplasje e dhunshme mes tifozëve të Partizanit dhe Tiranës në Elbasan, i vihet flaka makinës, thyhen xhamat e lokalit  (VIDEO)

Ka nisur me incidente derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës.  

Tifozë që kanë udhëtuar drejt Elbasanit janë përplasur me ultras të skuadrës tjetër.

Si pasojë e përplasjes mes tyre kanë mbetur të lënduar të paktën 3 persona.

Ndërkaq, nga informacionet paraprake i janë thyer xhamat një lokali aty pranë stadiumit "Elbasan Arena", si dhe flakën një makine të parkuar aty pranë.

Ndërkohë, policia ka ndërhyrë për të ruajtur qetësinë, por as kjo nuk ka mjaftuar, me tifozët që kanë nisur të sulmojnë edhe policinë.   

Kujtojmë që tifozët nuk lejohet për tu futur në ambientet e stadiumit, për shkak të masave anti-Covid.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Po afrojnë votimet prandaj del ky, po me Tiren ç’do bëhet?’, Rama kapet me komentuesit: Kështu kam dal gjithmonë, është në burg, mos ki merak...
Rama kujton Ibrahim Rugovën: Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë lartësohet në sytë e krejt shqiptarisë »
Article Logic
Execution time: 0.01340389251709
array(1) { ["section"]=> string(129) "perplasje-e-dhunshme-mes-tifozeve-te-partizanit-dhe-tiranes-ne-elbasan-i-vihet-flaka-makines-thyhen-xhamat-e-lokalit-video-235886" }