Përplasje e PS në Kukës, merret vendimi i rëndësishëm

Publikuar tek: politike, më 20:16 20-02-2018 Përplasje e PS në Kukës, merret vendimi i rëndësishëm

Grupi i Partisë Socialiste ka marrë vendimin përfundimtar në lidhje me konfliktin e PS në Kukës. 

Pas përfundimit të mbledhjes, deputeti i PS-së Ilir Beqja u shpreh për mediat se është vendosur të rivlerësohet procesi zgjedhor, dhe nga marsi deri në maj do të bëhen zgjedhjet e reja.

Shkak i konfliktit  është bërë mbledhja e kryesisë së socialistëve, e zhvilluar më 17 janar, ku u vendos që Safet Gjici të zëvendësoje Mimi Kodhelin si të deleguar për qarkun e Kukësit.

Një grup socialistësh thonë se ky vendim është i padrejtë dhe thonë se kanë nisur edhe një grevë urie në mënyrë që të tërheqin vëmendjen e kryeministrit Edi Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010268926620483
array(1) { ["section"]=> string(59) "perplasje-e-ps-ne-kukes-merret-vendimi-i-rendesishem-110906" }