Përplasje me armë për trafik droge, arrestohet 41-vjeçari i shpallur në kërkim

Publikuar tek: aktualitet, më 14:10 11-07-2019 Përplasje me armë për trafik droge, arrestohet 41-vjeçari i shpallur në kërkim

Një 41-vjeçari është arrestuar në Skrapar, i akuzuar për trafik droge dhe tentativë vrasje.

I ndaluari me inicialet F.I, banues në Nikollarrë të Skraparit ishte shpallur në kërkim nga policia.

Njoftimi i Policise:

Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim.

Kapet dhe ndalohet 41- vjeçari i shpallur në kërkim për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Nga Strukturat e Komisariatit të Policisë Skrapar në bashkëpunim me shërbimet e Hetimit të Krimit në DVP Berat, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit F.I., 41 vjeç, banues në Nikollarë, Skrapar.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së parë Përmet me vendim Nr.43 datë 17.12.2015, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, i dyshuar për veprat penale, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Ky shtetas dyshohet se bashkë me dy vllezërit e tij po transportonin lëndë narkotike nga Skrapari në Përmet, ku në fshatin Verçisht janë përplasur me armë me 4 persona të tjerë.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0040938854217529
array(1) { ["section"]=> string(84) "perplasje-me-arme-per-trafik-droge-arrestohet-41-vjecari-i-shpallur-ne-kerkim-171870" }