Përplasje në emision: Gjata i thotë Hajdarit “nuk e meriton mbiemrin që ke”, deputetja nuk duron: Kush je ti...(DEBATI)

Publikuar tek: politike, më 20:40 04-07-2019 Përplasje në emision: Gjata i thotë Hajdarit “nuk e meriton mbiemrin që ke”, deputetja nuk duron: Kush je ti...(DEBATI)

Kriza politike, dhe sulmet ndaj Reformës në Drejtësi kanë qenë temë e diskutimeve në emisionin “Open”, ku nuk kanë munguar as përplasjet e ashpra mes të ftuarve në studio.

Ka qenë sekretari ligjor i PD-së, Çlirim Gjata ai që ka sulmuar deputeten Rudina Hajdari, menjëherë sa ajo ka marrë fjalën. Gjata i ka thënë se “nuk e meriton mbiemrin” që ka.

Gjata: Meqënëse e deshe duhet ta meritosh atë mbiemër, se nuk e meriton

Hajdari: Me çfarë do merreni sot. Kush je ti, më çfarë pozicioni flet je gjykatës ti që më gjykon mua e meritoj apo jo mbiemrin, apo përse nuk jam dakord me kryetarin e partisë tënde…

Gjata: Nuk e meriton pra të thashë, politikisht, jo familjarisht. Vazhdo tani

Hajdari: Ka ikur ajo kohë kur vetëm duhet t’i bindemi kryetarëve të partive, dhe kjo është arsyeja pse unë jam këtu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025748014450073
array(1) { ["section"]=> string(126) "perplasje-ne-emision-gjata-i-thote-hajdarit-nuk-e-meriton-mbiemrin-qe-ke-deputetja-nuk-duron-per-cfare-je-ti-aty-debati-171160" }