Përplasje në Pukë, kandidatët tentojnë të hyjnë në qendrën e numërimit

Publikuar tek: politike, më 14:17 23-06-2015 Përplasje në Pukë, kandidatët tentojnë të hyjnë në qendrën e numërimit

Numërimi i votave për Këshillin bashkiak ka shkatuar përplasje në KZAZ-në numër 7 në Pukë. Kandidatët kanë tentuar në mënyrë të jashtëligjshme të hyjnë  brenda qendrës së votimit, duke shkaktuar kundërshti mes palëve. Menjëherë pas kësaj ngjarje janë njoftuar forcat e rendit, të cilat kanë ndërhyrë për qetësimin e situatës. Pas vendosjes së rendit KZAZ ka lejuar që të futen brenda vetëm përfaqësuesit e koalicioneve dhe jo kandidatët. Ndërkohë ende nuk ka nisur numërimi për këshillin bashkiak. Në bashkinë e Pukës u shpall fitues kandidati i ASHE, Gjon Gjonaj përballë kandidatit Rrok Dodaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098719596862793
array(1) { ["section"]=> string(75) "perplasje-ne-puke-kandidatet-tentojne-te-hyjne-ne-qendren-e-numerimit-14435" }