Përplasjet me Këshilltarin e Sigurisë, Trump shkarkon John Boltonin

Publikuar tek: bota, më 18:29 10-09-2019 Përplasjet me Këshilltarin e Sigurisë, Trump shkarkon John Boltonin Donald Trump dhe John Bolton

Presidenti amerikan Donald Trump, ka shkarkuar nga detyra ditën e sotme Këshilltarin e Sigurisë së tij, John Bolton.

Me anë të një postimi në rrjetin social twitter, Trump ka deklaruar se shërbimet e John Boltonit nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë.

Presidenti i SHBA lajmëroi se javën e ardhshme do të emërojë Këshilltarin e ri të Sigurisë.

Postimi i plotë:

‘E informova mbrëmjen e djeshme John Boltonin se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë. Nuk jam pajtuar më shumë prej këshillave dhe sugjerimet e tij’, shkruan presidenti Trump në Twitter.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012996196746826
array(1) { ["section"]=> string(73) "perplasjet-me-keshilltarin-e-sigurise-trump-shkarkon-john-boltonin-177975" }