Përplasjet mes politikës për listat, Meta pret në zyrë ambasadorët e BE

Publikuar tek: politike, më 11:21 24-09-2020 Përplasjet mes politikës për listat, Meta pret në zyrë ambasadorët e BE Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim ambasadorët e vendeve të BE sot në zyrën e tij.

Në këtë takim është i pranishëm edhe ambasadori Luigi Soreca.

Në fokus kanë qenë zhvillimet më të fundit politike në vend, Kodi Zgjedhor, ku bëhet fjalë për hapjen e listave dhe koalicionet zgjedhore, çështje e cila ka krijuar përplasje mes palëve.

Nuk dihet se sa do zgjasë takimi dhe nëse në fund të tij do të kemi një prononcim nga Meta dhe ambasadorët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090229511260986
array(1) { ["section"]=> string(77) "perplasjet-mes-politikes-per-listat-meta-pret-ne-zyre-ambasadoret-e-be-221480" }