Përplasjet në Këshillin Politik, përfundon pas një ore takimi i Bashës me ambasadorët

Publikuar tek: politike, më 16:22 15-09-2020 Përplasjet në Këshillin Politik, përfundon pas një ore takimi i Bashës me ambasadorët

Përfundon takimi i kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha me tre ambasadorët e BE, SHBA dhe Britanisë.

Mësohet se në takim kanë qenë të pranishëm ambasadori i BE Luigi Soreca, ambasadori britanik Duncan Norman, ndërsa në vend të ambasadores amerikane Yuri Kim ka shkuar zëvendësja Leyla Moses Ones.

Në takim kanë marrë pjesë edhe dy përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili. Puna e këtij këshilli për t’u dakortësuar mbi reflektimin e ndryshimeve kushtetuese në Kodin Zgjedhor kanë qenë temë e takimit të sotëm.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01147198677063
array(1) { ["section"]=> string(91) "perplasjet-ne-keshillin-politik-perfundon-pas-nje-ore-takimi-i-bashes-me-ambasadoret-220475" }