Përplasjet për Kodin Zgjedhor, PS tërhiqet nga nisma për të votuar ndryshimet në 1 tetor, shtyhet seanca plenare

Publikuar tek: aktualitet, më 11:21 29-09-2020 Përplasjet për Kodin Zgjedhor, PS tërhiqet nga nisma për të votuar ndryshimet në 1 tetor, shtyhet seanca plenare Ilustruese

Shtyhet seanca plenare e ditës së enjte, më 1 tetor, e vendosur si afati i fundit për votimin e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor.

Seanca e rradhës do të zhvillohet të hënën, dhe kjo ka ndodhur pasi PS ka tërhequr nga rendi i ditës votimin e ndryshimeve në Kod Zgjedhor.

Arsyeja e kësaj tërheqjeje mësohet se është drafti i PD dhe LSI i dorëzuar në Këshillin Politik.

Kjo është bërë për t’u lënë më shumë kohë palëve politike për të bërë dialog lidhur me propozimet për ndryshimin e sistemit dhe pikat për të cilat nuk bien dakord.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013166189193726
array(1) { ["section"]=> string(117) "perplasjet-per-kodin-zgjedhor-ps-terhiqet-nga-nisma-per-te-votuar-ndryshimet-ne-1-tetor-shtyhet-seanca-plenare-222075" }