"Përse nuk vjen këtu që të dërgoj në ferr?" ISIS sfidon princ Harryn (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 11:04 25-09-2017

Në një video të publikuar nga Shteti Islamik (ISIS) i bën thirrje princ Harryt në gjuhën angleze që të shkonte në "Shtetin Islamik" dhe të luftonte me to.

Kërcënimi vjen fill pas një vizte që princ Harry zhvilloi në Singapor, gjatë muajit qershor, ku në fjalën e tij foli edhe për sulmet terroriste. Personi që kërcënon i shpall "luftë" princit. "

“Nëse je burrë, përse nuk vjen këtu dhe të luftosh me ne, që të mund t’ju dërgojmë në ferr".

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Obama nuk është më President, por shikoni se si “çmenden” ende njerëzit pas tij (VIDEO)
Lëkundje tërmeti në qendër të Italisë »
Article Logic
Execution time: 0.011497974395752
array(1) { ["section"]=> string(77) "perse-nuk-vjen-ketu-qe-te-dergoj-ne-ferr-isis-sfidon-princ-harryn-video-93572" }