Përsëritet historia e Shqipërisë në Serbi, një dron ndërpret ndeshjen në Bosnje (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 08:07 26-10-2017

Historia e dronit përsëritet, por këtë herë jo nga shqiptarët dhe as në mes të Serbisë edhe pse ideja ishte e njëjtë me atë që ndodhi para tre vitesh në ndeshjen që Kombëtarja shqiptare luante me Serbinë në Beograd, ku u ngrit një dron, në të cilin valvitej flamuri ku si mbishkrim kishte të shkruar "Autochthonous".

Diçka e tillë ka ndodhur në stadiumin e Mbostarit në Bosnje-Hercegovinë, ku luhej takimi mes Zrinsit dhe Sarajevës, një derbi i cili u mbyll me fitoren e Sarajevës me rezultatin 1-2.

Gjatë zhvillimit të takimi, ka ndodhur edhe njëjta skenë që ndodhi në Serbi tre vite më parë, është ngritur një dron, me flamurin e Kroacisë, i cili ishte një provokim i rëndë për ekipin e Sarajevës, pasi është ndalur me kushtetutën e Bosnjes.

Ndeshja është ndërprerë për pak minuta, derisa droni është larguar nga fusha së bashku me flamurin, më pas u zhvilluar normalisht takimi, por situata e krijuar, u ka sjellë të githëve në mëndje edhe njëherë situatën e krijuar në Beograd, takim nga i cili Kombëtarja shqiptare mori fitoren në tavolinë 3-0, pas kalimit të çështjes së CAS.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023552894592285
array(1) { ["section"]=> string(90) "perseritet-historia-e-shqiperise-ne-serbi-nje-dron-nderpret-ndeshjen-ne-bosnje-video-97257" }