Përshkallzohet “lufta” Duka-Braçe: Kalçopoli largoi presidentin italian, po ti?

Publikuar tek: politike, më 20:58 23-08-2017 Përshkallzohet “lufta” Duka-Braçe: Kalçopoli largoi presidentin italian, po ti?

Ka vijuar përplasja mes deputett të Partisë Socialiste, Eripn Braçe dhe kreut të FSHF, Armando Duka.

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij në “Facebook” në lidhje me ecurinë e Skëndërbeut në Champions League, Braçe ka ironizuar me një intervistë të kreut të FSHF,që kishte thënë se Sekënderbeu është si Italia pas Kalçopolit, duke u shprehur se pas kalçopolit, presidenti italian iku, po Duka pse nuk ikën.

Më poshtë statusi i plotë i Erion Braçes:

“TOPI ËSHTË I RRUMBULLAKËT, RROTULLOHET SHPEJT!

Meqë vetëm tani po i vënë emrin dhe qenka në nivelin e “Calciopoli”-t.

Meqë nuk dimë ende në ç’nivel përtej “Calciopoli”-t ishte edhe kampionati që u mbyll në maj,

Meqë gazetarët nuk bëjnë kurrë pyetje të paautorizuara për ortakun

UNË KAM VEÇ KËTË PYETJE:

PAS “CALCIOPOLI”-T, PRESIDENTI I FEDERATËS ITALIANE QËNDROI NË DETYRË E U MBULUA ME LAVDI, DINI GJË?”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011199951171875
array(1) { ["section"]=> string(80) "pershkallzohet-lufta-duka-brace-kalcopoli-largoi-presidentin-italian-po-ti-89977" }